Grace Glass 'Mushroom Lady' 31 cm
€36.49
No longer available
The glass bong has ice notches to cool the smoke and a 13cm long diffuser chillum that swirls the smoke and also softens it.
If you like, you can use the pipe with the lift-off smoking technique or open the kick hole, which is closed with a rubber stopper, and smoke it in the classic way.
The ground insert is compactly reinforced and thus not as susceptible to damage - for example, if the chillum is tilted during insertion.
| Brand: | Grace Glass |
|---|---|
| Downstem Length: | 13 - 13.5 cm |
| Ice: | Yes |
| Color: | Black, Clear, Multicolored |
| Height: | 30 - 39 cm |
| Kickhole: | No, Yes |
| Material: | Glass |
| Percolator: | No |
| Joint Size: | 18.8 > 14.5 mm |
Login
Manufacturer information: The New Ways BV | Gyroscoopweg 2N | 1042AB Amsterdam | Niederlande | https://www.thenewways.com | info@thenewways.com